| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.05.2017

Азербејџан ги победи јуниорите со 2:0

Белата точка беше „кобна„ за јуниорите, Азербејџан ја победи Македонија со 2:0. И двата гола беа од пенал

Македонската репрезентација за играчи до 16 години го загуби вториот пријателски натпревар со Азербејџан, а немилосрден беше капитенот на гостите Туран Вализада и со два прецизни удари од пенал го одлучи мечот. Да се потсетиме дека првиот меч заврши 1:1.

 

 Датум: 18.05.2017, 20:16
Статијата е прочитана 956 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense