| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Мрме утре ги открива картите за мартовските „тестови“


*Утре во 11 часот на прес во ФФМ, селекторот Игор Ангеловски ќе го објави списокот на 19 репрезентативци на кои ќе смета за пријателските средби со Финска и Азербејџан

Игор Ангеловски, селекторот на нашата најдобра репрезентација утре во 11 часот на прес во ФФМ, ќе го објави списокот на 19 репрезентативци на кои ќе смета за мечевите со Финска и Азербејџан. Познато е одамна дека првите мечеви за оваа година нашата селекција ,која во минатата година имаше одлични резултати, ќе ги игра во Анталија и тоа на 23 март со Финска и четири дена подоцна со Азербејџан.
Според нашите информации нема да има поголеми промени на списокот, интересно ќе биде кој ќе биде повикан место голманот Давид Митов - Нилсон кој се жали на повреда. Исто така сигурно е дека за овие два „теста“ во Анталија нема да биде повикан дијамантот Елиф Елмас кој ќе игра за У-19 во елитните квалификации за ЕП.

 Датум: 06.03.2018, 19:35
Статијата е прочитана 703 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense