| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Во петок ждрепката за 1/2 финалето во Купот

Ренова, Пелистер и А. Пандев го чекаат четвртиот полуфиналист, тоа ќе биде Шкендија или Вардар

Во петок (09.03.2018) во просториите на ФФМ, ќе се одржи ждрепката за 1/2 финалето во Купот на Македонија. Првите мечеви се закажани за 14 март а реваншите на 11 април. Досега се познати три екипи кои одамна се пласираа во оваа фаза од најмасовното фудбалско натпреварување, тоа се Ренова, бранителот на трофејот Пелистер и Академија Пандев. Утре во Тетово екипите на Шкендија и Вардар ќе решат која екипа ќе биде четвртиот полуфиналист.
Инаку интересно е тоа што Вардар најави дека и утре ќе игра со младинците. Но, да видиме дали тие најави ќе се остварат или пак Чеде Јаневски ќе игра со својот најсилен состав, се со цел да се обиде оваа сезона да дојде барем до една титула. Првиот меч меѓу нашите најголеми клубови заврши 1:1.

 

 Датум: 06.03.2018, 11:17
Статијата е прочитана 613 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense