| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.10.2017

Муарем го спаси Актобе

Муарем Муарем со гол и одлична игра е најзаслужниот што денеска Актобе освои спасоносни бодови во битката за опстанок во Првата лига на Казахстан

Муарем Муарем го спаси Актобе од испаѓање. Имено нашиот играч за врска постигна гол но и беше и еден од најдобрите за својот тим на дуелот со Ордабаси, кој Актобе го доби со 2:0. Па така со овие три бода на коло до крајот, тимот на Муарем и дефинитивно избори опсатнок. Муарем беше стрелец на првиот гол во 55.минута, за Актобе играше и Душан Савиќ.
Додека Тобол, за кој настапи Ванче Шиков, во шампионатот на Казахстан, на гости кај Шахтјор Караганди, одигра 1:1.Датум: 28.10.2017, 14:52
Статијата е прочитана 687 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense