| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.05.2017

Прекин на финалето поради националистичко навивање

Судијата Ставрев во 54. минута го прекина натпреварот поради националистичко навивање од страна на двете навивачки групи. Се очекува по 10 минути натпреварот да продолжи. Во меѓувреме, капитените на двете екипи, Цуцули и Миленковски заминаа кај навивачките групи за да ги смират страстите.Датум: 17.05.2017, 18:20
Статијата е прочитана 1734 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense