| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2017

Седлоски презадоволен, за Брдариќ судијата е виновен

По победата на Вардар над Шкендија од 3:1, реакциите на тренерите на двата тима се нормално дијаметрално спротивни

Седлоски: Заслужено победивме
Мислам дека залужено победивме. Сето она што го договаравме пред мечот го остваривме против квалитетниот тим на Шкендија. Сега нема да се опуштиме, прво имаме меч со нив во купот, каде што секако сакаме да победиме, а потоа имаме уште шеснаесет меча од шампионатот. Не смееме никако да се опуштиме.

Брдариќ: Судијата немаше ист критериум
Сакам да кажам дека судијата немаше ист критериум. За Вардар досуди непосточеки пенал, а за нас не досуди постоечки. Кога ќе се се примат три гола на еден меч мислам дека сите треба да ја презвемеме вината.Датум: 26.02.2017, 16:36
Статијата е прочитана 4420 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense