| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.09.2017

Елиф ќе чека до јануари


Стигна официјна потврда од ФИФА. Светската фудбалска куќа не го дозволи трансферот на Елиф Елмас во Фенербахче

Она што и се очекуваше, денеска и се оствари. Фенербахче и Елиф Елмас не ќе можат да го официјализираат трансферот и ќе мора да чекаат до јануари. Ова е денешната одлука на ФИФА. Па така останува Елмас до крајот на оваа полусезона само да тренира и игра пријателски мечеви за Фенер.Датум: 11.09.2017, 14:16
Статијата е прочитана 1024 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense