| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.07.2017

Зејнулаи, од додавач на топки до гол во ЛЕ (ФОТО)

Во 2010 година на мечот Шкендија - Брегалница, детето што е на сликата крајно десно Арбин Зејнулаи, им додаваше топки на своите идоли од Шкендија. Седум години подоцна тој постигна гол во ЛЕ и заедно слави со Буба Хасани
Датум: 10.07.2017, 11:46
Статијата е прочитана 5517 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense