| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2018

Благојче Спиркоски нов играч на Победа

Клубот ја продолжува стратегијата за враќање на сите талентирани фудбалери од градот

Прилепскиот прволигаш во своите редови и официјално го има 21-годишниот дефанзивен играч од средината на теренот, Благојче Спиркоски. Спиркоски кариерата ја започна во 11 Октомври, потоа настапуваше за Турново, а во Победа доаѓа од второлигашот Еуромилк, каде беше стандарден првотимец. Со неговиот ангажман клубот ја продолжува стратегијата за враќање во градот на сите талентирани фудбалери кои ќе го носат дресот на прилепската гордост ФК Победа.Датум: 01.02.2018, 20:16
Статијата е прочитана 992 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense