| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2017

Несторовски го „замолкна“ Неапол (видео)

Македонецот во 6 минута со глава го совлада Реина, и му донесе водство на Палермо на ова тешко гостување

Наполи важи за голем фаворит во пресметката со Палермо, меѓутоа Илија Несторовски уште во шестата минута го „занеме“ Неапол. После еден центаршут, Несторовски со глава го совлада Реина и му донесе неочекувано водство на аутсајдерот на овој меч.

Еве го погодокот на Несторовски:

 Датум: 29.01.2017, 21:17
Статијата е прочитана 705 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense