| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.12.2017

Лукас место во Тетово се пресели во Партизани

Лукас Гоијано, напаѓачот на Пелистер продолжува во Албанија

До вчера вечер се беше договорено Лукас да и се приклучи на Шкендија, но откако запнало кај деталите тој ја прифатил понудата на Партизани Тирана и сега е нов фубалер на клубот од Албанија. Ова значи дека досегашниот напаѓач на Пелистер нема да игра во нашата Прва лига.


 Датум: 05.12.2017, 14:51
Статијата е прочитана 3454 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense