| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.01.2018

Вардар одбројува до стартот, нови имиња се уште нема

Вардарци идната недела почнуваат со подготовките, а екипата засега официјално не се засили со ниту еден играч

„Црвено-црните“ шампиони уште малку почнуваат со подготовките. Во вторник Вардарци ќе почнат да се подготвуваат за вториот дел од сезоната, во која ќе одат на одбрана на шампионскиот пехар кој што во моментов „бега“ осум бодови.

Она што е интересно е тоа што во Вардар и натаму нема ниту едно ново име. Засега се шпекулираше со имињата на Тошевски, Попзлатанов и Цветаноски, меѓутоа никој засега не е договорен со „црвено-црните“.

Затоа, пак, од друга страна си заминаа Итало и Џигаури, а пред заминување е и Бесир Демири. Во секој случај очекуваме во понеделник да има новини во Вардар, или евентуално во вторник кога ќе биде и првата прозивка на екипата, со оглед дека до сега секогаш имало нови фудбалери на првиот тренинг во зимскиот подготвителен период.Датум: 05.01.2018, 14:25
Статијата е прочитана 953 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense