| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.02.2018

Иван Митров: Мора да се отрезниме...

„Овој убедлив пораз во Велес на пријателската со Борец ни покажа дека не треба да летаме во облаци“ вели крилниот напаѓач на Брегалница

Поразот на Брегалница од Борец од 4:1, тешко им падна на фановите, но и на сите оние кои го сакаат фудбалот во Штип. Го запрашавме Иван Митров, за тоа која е причината за високиот пораз, или за трите едноподруго порази на овие контролни натпревари во текот на подготовките?
„Точно е дека сите игравме слабо во Велес. Мора да се отрезнеме. Овој пораз во Велес ни покажа дека не треба да летаме во облаците. Мора да ја подобриме играта до почетокот на пролетниот дел.Мислам дека во првенстото ќе биде друга слика. Тренираме добро. Јас сум убеден дека ќе бидеме меѓу првите две екипи во првенството, што е и наша цел. Мора и ние фудбалерите да се мотивираме повеќе, не смееме вака да се однесуваме на теренот...“- “изјави Иван Митров, крилниот напаѓач на Брегалница.Датум: 20.02.2018, 11:06
Статијата е прочитана 461 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense