| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.04.2017

Шкупи сè поблиску до опстанок

Екипата на Шкупи има серија од резултати кои го водат кон опстанок. Чаирчани попладнево со минимални 1:0 го совладаа Пелистер, и на тој начин го освои 25. бод сезонава

Со тоа не само што излегоа од опасната зона, туку и резултатски почнуваат на екипа која и заслужува да биде во „елитата“. Творец на оваа извонредно важна победа за Шкупи беше Муарем Бајрами кој од слободен удар постигна ретко убав гол во првото полувреме.

 Датум: 02.04.2017, 17:44
Статијата е прочитана 3369 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense