| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.02.2017

Емир Сахити потпишува за Динамо, Суад оди во Осијек

Помладиот од браќата Сахити веднаш штом ќе парафира за „модрите“ ќе оди на позајмица во Локомотива Загреб

Емир Сахити, големиот талент на Работнички е пред потпис со Динамо Загреб. Тој како млад фудбалер откако ќе парафира со „модрите“ потоа оди на позајмица во Локомотива Загреб. Неговиот брат Суад, крилниот напаѓач на Работнички, пак најверојатно ќе потпише за Осијек. Иако во опција е и заминување во Казахстан, во Астана или Тобол.Датум: 11.02.2017, 12:41
Статијата е прочитана 2587 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense