| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.12.2017

Потврдено: Македонија завршува на 76 место

Нашиот национален тим без поместувања на најновиот ранкинг на ФИФА

Очекувано, како што и најавивме, Македонија остана на 76. место на ФИФА листата, и на таа позиција ќе ја заврши оваа 2017 година. Со оглед дека немаше никакви натпревари годинава, нашата селекција не направи никакви поместувања на ранкингот.

Немаше никакви поместувања на ранкингот ниту во првите 30 места. На првата позиција остана Германија, на втората позиција Бразил, а третото место го има Португалија.Датум: 21.12.2017, 10:50
Статијата е прочитана 543 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense