| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.02.2017


Топ - засилувањата стартери на првите мечеви

Бесир Демири (Вардар), Бесарт Абдурахими (Шкендија), Баже Илијоски (Пелстер) и Ванче Шиков (Работнички) се стартери на денешните мечеви за своите екипи


По малку започнуваат мечевите во нашата Прва лига со првото пролетно коло. Интересно е тоа што стартери во своите екипи се сите топ- засилувања и тоа Бесир Демири (Вардар), Бесарт Абдурахими (Шкендија), Баже Илијоски (Пелистер) и Ванче Шиков (Работнички). Барсегјан ќе го има своето деби за шампионот

а Џигаури го почнува мечот од клупата. Во екипата на Вардар е и Којашевиќ откако му ја намалија казната.Датум: 19.02.2017, 13:51
Статијата е прочитана 2002 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense