| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.04.2017

Деветти гол за Барди за Ујпешт

Енес Барди повторно беше стрелец за тимот на Ујпешт, откако во првиот меч по повредата го постигна израмнувачкиот гол во дуелот со Џирмот

Младинскиот репрезентативец на Македонија паузираше повеќе од еден месец по повредата на мускулот на ногата, а пред три недели се врати на фудбалските терени и сега го постигна првиот гол по подолга пауза.
Со 9 голови Барди е трет стрелец во моментов во унгарската Прва Лига.Датум: 15.04.2017, 19:55
Статијата е прочитана 1457 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense