| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Еуромилк тргна со Љупчо Димовски

Тренерот кој го водеше клубот и во минатото, ќе го замени Љупчо Димитковски.

Екипата на Еуромилк тргна со овогодинешните подготовки. Има нов кормилар, во името на Љупчо Димовски. Искусниот стратег беше на чело на тимот пред извесно време, а сега доаѓа како замена за Љупчо Димитковски кој беше на чело на тимот од Лисиче во есенскиот дел од сезоната.
„Стартуваме со подготовки. Имаме ростер на играчи, дел кои беа тука и есеноска, дел нови. Ќе донесеме уште неколку засилувања дефинитивно, сакаме напролет да играме важна улога во лигата“ - изјави Димовски. Клубот веќе има закажано и пријателскис средби со екипите на Кит Го и српска Дубочица.


 Датум: 25.01.2018, 13:30
Статијата е прочитана 934 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense