| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.11.2017

Шкендија во друштво на Манчестер Сити, ПСЖ и ПСВ

Есенскиот првак на Македонија во просек има по 3.05 голови досега, сепак тоа е доволно за четврто место во Европа во просек по ефикасност

Шкендија воодушевува со својата игра, со својата ефикасност. Го има најефикасниот тандем во Европа, но овие 3.05 голови во просек доволни се само за четврто место на Стариот Континент ако се земе в предвид постигнатите голови во есенскиот дел. Пред тетовци се Манчестер Сити, ПСЖ и ПСВ.

ТАБЕЛА
1. Манчестер Сити 12 меча, 40 голови (3.33%)
2. ПСЖ 13 меча, 43 голови (3.30%)
3. ПСВ 12 меча, 38 голови (3.16%)
4. Шкендија 17 меча, 52 голови (3.05%) Датум: 26.11.2017, 11:03
Статијата е прочитана 4078 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense