| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.06.2017


И Ференцварош по Кире Ристевски


*Се множат понудите за репрезентативниот стопер

Кире Ристевски, нашиот репрезентативен стопер, е пред трилема. Имено, покрај тоа што се поврзува со трансфер во Видеотон, тој сега има понуда или, пак, интерес од Ференцварош, исто така клуб од Унгарија.
„Па не знам што да кажам, навистина сум во трилема. Има шпекулации во медиумите овде, во Унгарија, но сега-засега приоритет ми е настапот во квалификациите во Лигата на Европа вечерва, со мојот Вашаш, на гостувањето во Ерусалим, каде што играме кај Беитар. Може лесно да се случи да потпишам нов договор со Вашаш“, ни изјави Кире Ристевски.Датум: 29.06.2017, 10:50
Статијата е прочитана 1651 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense