| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.11.2017

Куп реваншот Победа - Пелистер се игра во Битола!

Теренот на Могила е поплавен, па затоа реваншот од 1/4 финалето во Купот на Македонија место во Прилеп, утре се игра во Битола

Прилепчани нема да имаат можност да го проследат реванш дуелот од 1/4 финалето во Купот на Македонија меѓу Победа и Пелистер. Имено утрешниот дуел кој е закажан за 13 часот, поради поплавениот терен на стадионот на Могила, ќе се игра под „Тумбе Кафе“ во Битола. Да потсетиме дека првиот меч, кој се играше исто така во Битола заврши со триумф на Пелистер со 5:2.Датум: 28.11.2017, 10:41
Статијата е прочитана 1051 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense