| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.06.2017

На Пелистер му се случи Лех Познањ

Полскиот тим ја покажа својата класа и со 4:0 го победи нашиот претставник во Европа

Лех Познањ - Пелистер 4:0, тоа е епилогот од првите 90. минути во двомечот од првото квалифиикациско коло во ЛЕ. Заслужена победа на објективно подобриот тим. Битолчани се држеа колку што можеа но домашните со головите на Нилсен во 28. минута од пенал, на Шитум во 30. и 57. и на Мајевски во 38. минута Лех Познањ забележа убедлив триумф со што практично го реши патникот во второто квалификациско коло.
Датум: 29.06.2017, 22:42
Статијата е прочитана 4544 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense