| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

„Лавовите“ го дочекуваат Новаци

Денеска со мечевите од 15 коло стартува пролетниот дел во двете Втори лиги

По пауза од повеќе од три месеци, и едно одложување, стартува пролетниот дел во двете Втори лиги. Во западниот дел се чини дека најинтересно ќе биде во Ѓорче, каде засилената Македонија ЃП, која е и аспирант за првото место, го дочекува Новаци.
На истокот дербито се игра во Штип каде Брегалница го дочекува својот стар ривал Тиквеш. Лидерот Беласица пак гостува во Валандово а Борец на свој терен во Велес се среќава со Плачковица.


ДВОЈКИ ЗА 15. КОЛО - ЗАПАД, 14 ЧАСОТ
ЃОРЧЕ: МАКЕДОНИЈА ЃП - НОВАЦИ
КИЧЕВО: ЗАЈАЗ - ЕУРОМИЛК (ОДЛОЖЕН)
ТЕТОВО: ТЕТЕКС - СТРУГА ТРИМ ЛУМ
СТРУГА: ЛАБУНИШТА - ЛОКОМОТИВА
ВЛАЗЕРИМИ - ГОСТИВАР 0:1 (ВЧЕРА)

ДВОЈКИ ЗА 15. КОЛО - ИСТОК, 14 ЧАСОТ
ВАЛАНДОВО: ПОБЕДА (В) - БЕЛАСИЦА
ГЕВГЕЛИЈА: КОЖУФ - САСА
ВЕЛЕС: БОРЕЦ - ПЛАЧКОВИЦА
ШТИП: БРЕГАЛНИЦА - ТИКВЕШ
ОСОГОВО (СЛОБОДЕН)


 Датум: 06.03.2018, 11:05
Статијата е прочитана 327 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense