| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.05.2017

Тричко во тимот на сезоната на Кипар

Иван Тричковски на гала вечера денеска беше промовиран во тимот на сезоната 2016/17 на Кипар

Играчот на АЕК Ларнака, ја доживува втората фудбалска младост што се вели сезонава постигна 14 гола, тимот е на втората позиција и ќе игра во фудбалска Европа следната сезона. Ова за Тричковски секако дека е голема почест и сатисфакција и следната сезона да продолжи со голови и да докаже дека сеуште може и тоа како да биде активен како на клубско така и на репрезентативнои ниво.+Датум: 12.05.2017, 20:13
Статијата е прочитана 1208 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense