| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.01.2018

Победа ќе се „тестира“ со Ренова, Мачва, Јавор...


Серијалот пријателски мечеви тимот на тренерот Славољуб Бубања ќе го започне во вторник, и тоа против Шкендија

Иако се соочени со големи проблеми, сепак фудбалерите и тренерот на Победа Славољуб Бубања, вредно тренираат. Веќе од вторник се стартува и со пријателски мечеви. Прв ривал е есенскиот првак, тимот на Шкендија. Потоа следуваат мечевите со Ренова (24.01), Мачва (28.01), Јавор (31.01), Македонија ЃП (03.02), Осогово (07.02) а се бара термин и меч за уште една контрола. Сите овие мечеви се играат во Охрид.Датум: 14.01.2018, 16:34
Статијата е прочитана 673 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense