| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.12.2017

Бартон ќе суди на ЕП во Футсал

Судијата Јосип Бартон од 30 јануари до 10 февруари, ќе ја дели правдата на ЕП во Словенија

Јосип Бартон, еден од нашите најдобри судии деновиве доби голема  чест. Имено тој е делегиран од страна на УЕФА за судија, меѓу 15 најдобри, на претстојното ЕП во футсал кое ќе се одржи од 30 јануари до 10 февруари. Секако дека ова е големо признание за судијата кој во последните неколку сезони  во нашата Прва лига вообичаено ги судеше, и тоа успешно, едни од најтешките натпревари во нашата Прва и Втора лига.Датум: 13.12.2017, 11:50
Статијата е прочитана 1185 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense