| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.09.2017

Вардар во друштво на Риека, Лугано, Витесе, Келн...

По првите две кола во групната фаза од ЛЕ, вардарци немаат освоено ниту бод, исто како и уште шест клубови кои се без бодови

Вардар, нашиот претставник во Лигата на Европа, по првите две кола има најлош биланс од сите 48 клубови во тие 12 групи. Нашиот првак има два порази од два меча и гола разлика 1:8. Инаку вардарци се во друштво на Риека, Лугано, Келн, Хофенхајм, Витесе, Зулте Варегем, екипи кои немаат бодови по првите две кола.Датум: 29.09.2017, 10:49
Статијата е прочитана 705 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense