| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.01.2018

Илиќ и битолското „трио“ договорени со Вардар

Шампионот ќе го ангажира младиот голман како замена за Пачовски, а Тошевски, Попзлатанов и Цветаноски се очекува да се појават на првата прозивка на екипата

Кристијан Тошевски, Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски ќе бидат трите нови имиња кои што ќе се појават на утрешната прозивка на Вардар која е закажана за во 11 часот. Тројцата фудбалери се веќе договорени со шампионот, и само промоција ги дели од официјализација од тимот на „црвено-црните“.

Вардар, пак, од друга страна најде замена за Томе Пачовски кој што замина во пензија после првиот дел од сезоната. Младиот чувар на мрежата Филип Илиќ, ќе го засили таборот на шампионот и ќе биде конкуренција на Филип Гачевски и на Игор Алексовски. Илиќ е дел од младата репрезентација на Македонија и син на Саша Илиќ кој што до пред неколку месеци ја извршуваше работата тренер на голмани во таборот на Вардар. Со оглед на фактот дека Илиќ и Вардар веќе имаат договор, нема да биде изненадување доколку и младиот Филип се појави на утрешната прозивка. До сега тој го чуваше голот на ерменски Гандзасар, а беше дел од Металург.Датум: 08.01.2018, 21:45
Статијата е прочитана 3242 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense