| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.03.2017

Македонија У18 ја покори Летонија

Нашата репрезентација до 18 години ја забележа првата победа во рамките на турнирот „четири нации“, откако ја совлада Летонија со 3:1.

Македонската репрезентација до 18 години ќе се бори за првата место на турнирот „четири нации“, откако предмалку ја совлада Летонија со 3:1.
Димитар Митровски постигна два гола, а во првиот дел погоди и Богдановски.
По нерешениот резултат со Украина и победата против Летонија, Македонија во борбата за првото место ќе ја има селекцијата на Норвешка.Датум: 25.03.2017, 17:16
Статијата е прочитана 2560 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense