| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.11.2017

Сејмени бараат оставки!!!

Навивачите на второлигашот Осогово незадоволни од годинешните резултати бараат оставки од управата

Иако се очекуваше големо враќање на еден од најстарите македонски фудбалски брендови, ФК Осогово на голема сцена сепак, сезонава нема ништо од тоа. Клубот има очајни резултати сезонава, во втората лига Исток, а работите кулминираа вчера кога екипата загуби од Тиквеш на домашен терен. Навивачката група Сејмени која редовно беше дел од мечевите на Осогово, како на домашен така и на гостински терен, се одлучи за бојкот, и јавно побара оставка од управата на клубот. Ова беше објавено и со транспарент на вчерашниот меч против Тиквеш.
Датум: 05.11.2017, 10:56
Статијата е прочитана 2711 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense