| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.01.2018

Работнички ги „запали моторите“

Старт на подготовките и во Градски Парк. Работнички со новитетот Буњамин Асани ги започна зимските подготовки.

Екипата на Работнички предмалку ги стартуваше зимските подготовки. Под водство на тренерот Горан Становски како и носитетот Буњамина Асани, Работнички го одржа премиерниот тренинг за оваа зима. Ќе се работи најпрво во домашни услови, а секако потоа ќе се замине за Анталија. Планирани се пријателски средби со домашни и странски противници, како и уште неколку засилувања, од кои некои ќе бидат со предзнакот екстра.

 

 Датум: 05.01.2018, 14:46
Статијата е прочитана 786 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense