| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

 

 

10.09.2017

Наумоски: Победа е оштетена, голот е од офсајд

Третиот гол на Шкендија е од офсајд. Сите го видовме тоа – вели играчот на Победа

Прилепска Победа се враќа од гостувањето во Тетово кај Шкендија со голем бод. Одигра реми, 3:3, имаше на два пати водство, но на крајот мораше да се задоволи со бод.
„Изгинавме на терен. Покажавме дека Победа знае да игра фудбал, меѓутоа мое мислење е дека ние не освоивме бод, туку загубивме два. Сите можевме да видиме дека при третиот гол на противикот, стрелецот е во офсајд. Сепак, такво е фудбалот нема за што да жалиме може да се гордееме со начинот на кој го дигравме овој натпревар. Одиме на следниот рпедизвик се концентрираме на Академија Пандев, а на Шкендија секако и посакувам успешна сезона“ - вели играчот на Победа, Јорданчо Наумоски.

 

 

 



Датум: 10.09.2017, 19:15
Статијата е прочитана 1109 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense