| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.05.2017

Премија за играчите на Пелистер од 33 илјади евра

Раководството на битолскиот клуб одлучи да им даде премија од 33 илјади евра на фудбалерите и стручниот штаб по повод освоената титула во купот

Убав стимул за големиот успех. Раководството на Пелистер покажа како работи голем клуб. Имено по повод големиот успех и освојувањето на трофејот во Купот на Македонија, предводниците на Битолчани ќе им доделат премија од 33 илјади евра на фудбалерите и стручниот штаб.
Сето ова претставува убав стимул за досега оствареното, но, и најава дека Пелистер нема да застане тука. Напротив како што одминува времето, битолскиот клуб дополнително ќе се развива, впрочем како што и му доликува на реномето што го има.Датум: 17.05.2017, 21:56
Статијата е прочитана 13126 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense