| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.03.2017


Мрме не знае за реми

Утре против Белорусија, селекторот Игор Ангеловски ќе ја води репрезентацијата по 12 пат. Интересно е тоа што на минатите 11 меча тој нема реми, три победи и осум порази е неговиот биланс


Игор Ангеловски - Мрме утре со Белорусија по 12 пат ќе ја води нашата најдобра фудбалска селекција. На минатите 11 натпревари, тука ги сметаме и пријателските, неговиот биланс е три победи и осум порази со негативна гол разлика 15:20. Интересно е тоа што Македонија откако е тој селектор нема одиграно нерешено. Или победува, или пак губи.Датум: 27.03.2017, 14:28
Статијата е прочитана 1038 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense