| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.08.2017

Ангеловски утре го објавува списокот за Израел и Албанија

Утре во 12 часот во ФФМ, ќе се одржи прес конференција на која селекторот Игор Ангеловски ќе ги објави 23 репрезентативци на кои ќе смета за квалификациските дуели со Израел и Албанија

На 2 септември и на 5 истиот месец, нашата најдобра репрезентација ќе ги игра своите квалификациски средби за СП 2018 во Русија, против Израел во Хаифа и против Албанија во Струмица. По повод тие средби но и поради објавување на списокот со 23 репрезентативци на кои ќе смета за овие дуели, утре во просториите на ФФМ, со почеток во 12 часот прес ќе одржи селекторот Игор Ангеловски.

 

 

 Датум: 20.08.2017, 10:36
Статијата е прочитана 2297 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense