| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.07.2017

Тосно со „тесна“ победа над Вардар

Во последната контрола во Австрија, македонскиот шампион Вардар загуби со 1:0 од новиот руски прволигаш Тосно

Тимот од малиот град Тосно покрај Санкт Петерсбург поведе со гол во 15-тата минута. Вардарци имаа неколку шанси да постигне гол, но во финишот противникот имаше шанса да го зголеми водството на 2:0.
До сега Вардар низ трите пријателски мечеви, забележа една победа и два порази. Најпрво ја совладаa Адмира со 2:0, а потоа беше поразена минимално од Марибор и од Матерсбург со идентични 1:0.
Датум: 01.07.2017, 19:52
Статијата е прочитана 3039 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense