| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.03.2017

Бабунски стрелаше за Јокохама

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски очигледно добро се снаоѓа во јапонската Ј-лига, откако стрелаше за неговите Јокохама Маринос при 3:0 победата над Сапоро

Бабунски го „начна“ резултатот во 47-та минута, по што Јокохама го комплетираше триумфот со уште два гола.  Со оваа победа, Јокохама е на првото место во лигата со две победи во два меча и гол-разлика од 3:2.Датум: 04.03.2017, 13:59
Статијата е прочитана 1282 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense