| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.11.2017

Не бев задоволен од голманите, затоа се повикани други

Ова е ставот на селекторот на У-21 Благоја Милевски, за списокот на играчи за дуелот со Австрија

Можеби по малку неочекувано, но селекторот Благоја Милевски за дуелот со Австрија повика дури четворица дебитанти.
Не бев задоволен од голманите и затоа се повикани други. Ова нека биде опомена за сите кои се на списоков а играа со Гибралтар, како не смее да се игра за Македонија. Австрија ја знаеме, нема што многу да се дискутира, најбитно е како ние ќе изиграме и како ќе се однесуваме на терен“ истакна Милевски на пресот.Датум: 03.11.2017, 11:33
Статијата е прочитана 2088 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense