| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.10.2017

Ставрев ќе им суди на Силекс и Вардар

На дербито на 13. коло во недела во Кратово главен судија ќе биде Александар Ставрев од Скопје

Познати се петте судии кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 13. коло. Во Кратово каде играат Силекс и Вардар ќе суди Александар Ставрев, во Прилеп пак каде Шкендија и гостува на Победа ќе суди Крумислав Ѓорѓиев. На дуелот меѓу Ренова и А. Пандев судија ќе биде Дејан Јакимовски, додека на Арената каде Работнички го дочекува Шкупи, арбитар ќе биде Димитар Мечкаровски. И на последниот меч меѓу Скопје и Пелистер, за главен судија делегиран е Јосип Бартон.

РЕНОВА - А.ПАНДЕВ (ДЕЈАН ЈАКИМОВСКИ - СКОПЈЕ)
СИЛЕКС - ВАРДАР (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ - СКОПЈЕ)
ПОБЕДА - ШКЕНДИЈА (КРУМИСЛАВ ЃОРЃИЕВ - ШТИП)
РАБОТНИЧКИ - ШКУПИ (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ - СКОПЈЕ)
СКОПЈЕ - ПЕЛИСТЕР (ЈОСИП БАРТОН - СКОПЈЕ)Датум: 27.10.2017, 12:48
Статијата е прочитана 1130 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense