| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.06.2017

Милевски го дополни списокот за ЕП во Полска

Здравковски, Елмас, Петковски, Попзлатанов, Илиќ, Амановиќ и Костадинов се тие седуммина плус кои ќе патуваат на ЕП

Благоја Милевски, селекторот на нашата млада репрезентација предмалку го објави списокот на седуммината млади репрезентативци, кои дополнително се  повикани за претстојното ЕВРО во Полска за селекции до 21. година, кое се одржува од 16 до 30 јуни.
Повик добија Давор Здравковски (Македонија ЃП), Елиф Елмас (Работнички), Петар Петковски (Вардар), Јован Попзлатанов (Пелистер), Филип Илиќ (Гандзасар), Алекса Амановиќ (Јавор), Тихомир Костадинов (Злате Моравце). Со овие седумина и со претходните 17 се комплетира списокот од 24 репрезентативци кои ќе патуваат за Полска.Датум: 05.06.2017, 12:21
Статијата е прочитана 3514 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense