| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.07.2017

Писани од Малта ќе и суди на Шкендија


Клејтон Писани од Малта ќе биде главен арбитар на мечот меѓу Шкендија - Тракаи во четврток


Клејтон Писани (39), од Малта е делегиран за главен судија на возвратниот меч меѓу Шкендија и Тракаи во рамките од 3. квалификациско коло во ЛЕ. Мечот се игра на 3 август (четврток) со почеток од 17 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Инаку Писани и судел на младата селекција на Македонија која во квалификациите за ЕВРО 2015 дома загуби од Норвешка со 1:3. Му судеше на Хоризонт Т кога дома на пенали ја мина Судува и на Работнички кога во 2010 година на гости го победи Луситанос со 6:0.Датум: 30.07.2017, 11:42
Статијата е прочитана 762 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense