| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.03.2018

Шкендија по двојна титула и кај младинците

Тетовци во полуфиналето од купот на Македонија за младинци денеска ждрепката им одреди да одиграат двомеч со тимот на Борец.

Во просториите на ФФМ денеска беше одржана ждрепката по повод полуфилните средби од националниот куп на Македонија за младинци. Во ова фаза ќе се сретнат екипите на Шкендија и Борец, како и Победа и Работнички. Тетовци првиот меч го играат на гости, на 4. април, а реваншот ќе се одигра на 2. мај.
Шкендија е во игра за двојната круна во оваа конкуренција затоа што тетовци се лидери и на табелата во шампионатот.

МЛАДИНЦИ

БОРЕЦ – ШКЕНДИЈА
ПОБЕДА – РАБОТНИЧКИ


КАДЕТИ:

ШКУПИ – ШКЕНДИЈА
ПОБЕДА – ПЕЛИСТЕР

ПИОНЕРИ:

ШКЕНДИЈА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР

П.ПИОНЕРИ:

ПЕЛИСТЕР – ШКЕНДИЈА
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИДатум: 08.03.2018, 20:11
Статијата е прочитана 2193 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense