| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018

Скопје со триумф над Борец

Тимот на Скопје, претпладнево со 0:2, го совлада Борец во Велес.

Тимот на Скопје ја искористи можноста денеска на пријателскиот меч одигран во Велес против Борец да одигра добро и да триумфира со 0:2. Избраниците на тренерот Љупчо Марковски дојдоа во водство од пенал во самиот финиш на првото полувреме, а потоа, Филип Петковски ги постави конечни 0:2 на овој меч. За гостите настапија неколку играчи кои се сеуште на проба, додека пак домашните сеуште се аклиматизираат затоа што зимава промениај доста во својот ростер.

Борец: Ѓоргиевски, Мирчески, Коцев, Иловски, Ефтимов, Трајков, Османовски, Коцев Р., Ѓоргиевски, Ацковски, Ѓоргиевски
Играа уште: Ацевски, Јоциќ, Мушиќ, Тодоров, НиколовскиДатум: 27.01.2018, 17:40
Статијата е прочитана 890 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense