| контакт | маркетинг
23.03.2018
Селекторот смета дека нерешениот резултат е реален  и ги пофали фудбалерите за начинот на игра
23.03.2018
Бекот Стефан Ристовски одигра цел натпревар против Финска и задоволен од резултатот
23.03.2018
Реми без голови на пријателскиот меч во Анталија за нашите најдобри фудбалери на првиот натпревар оваа година. Шансата за победа ја имаше Адеми во 58. минута
23.03.2018
Селекторот на У-21 имаше свој коментар за инфаркт - дуелот со Русија, на кој ние загубивме
23.03.2018
Македонија (У-21) одигра квалитетен меч со Русија но не успеа да дојде до дојде до добар резултат, нов пораз од 3:4 со гол примен во 90+4. минута
23.03.2018
Во формација 3-5-2 играме денеска против селекцијата на Финците и бркаме триумф во првиот натпревар од оваа година
23.03.2018
*Мете Калкаван од Самсун, ќе ја дели правдата на попладневниот меч во Анталија. Пред три години судеше на квалификацискиот меч У-19 меѓу Англија и Македонија
23.03.2018
23.03.2018
 „Од овие контролни натпревари можеме да извлечеме добри работи“, рече селекторот
23.03.2018
Досегашниот биланс со селекцијата од северот е лош, само една победа и тоа во пријателски меч и три порази
23.02.2018
Иако во текот на вечерта имаше обилни врнежи од снег сепак, теренот на Комплексот Петар Милошевски каде што ќе се игра мечот против Русија е во топ состојба.

*Голем дел од клубовите бараат одложување на утрешните средби во двете второлигашки конкуренции
22.03.2018
Во својот деби меч на клупата на Победа, србинот извојува триумф и на најдобар можен начин ја започна својата авантура на клупата на прилепчани.
22.03.2018
Обложувалниците мала предност даваат на Финците во утрешната пресметка со нашата селекција
НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense