| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.05.2017

Вардар ја заверува титулата број 11

Попладнево лидерот со триумф над „лавовите“, ќе се официјализира како старо - нов шампион на Македонија


Вардар е на 90 минути до својата најнова титула, шампионски пехар број 11. Попладнево ќе треба да се случи чудо за да тренерот Гоце Седлоски и неговите фудбалери не ја официјализираат својата третата титула по ред во последните три сезони. Со победа се ќе биде јасно, со реми пак против Македонија ЃП ќе треба да се чека резултатот од дуелот во Тетово каде играат Шкендија и Брегалница, исто и со пораз.
Но сите овие претпоставки се чини дека се во сферата на невозможното, Вардар е пресилен тим за да ја испушти шансата попладнево и дефинитивно, на четири кола до крајот, да стави точка на првенството кога станува збор за битката за тронот.Датум: 07.05.2017, 12:34
Статијата е прочитана 1321 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense