| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.05.2017

Аголи во Шкендија, но само како гостин (ФОТО)

Капитенот на Албанија, Анси Аголи денеска престојува во Тетово каде е во друштво на својот голем пријател Неби Мустафи. Секако дека ќе го проследи и дербито меѓу Шкендија и Работнички

Анси Аголи моментално престојува во Тетово каде е во друштво на својот голем пријател Неби Мустафи, заедно играа во Ксамакс пред повеќе од 10 години. Секако дека тој ќе биде гостин на Шкендија а ќе го следи и попладневното дерби меѓу тетовци и Работнички.
Инаку Аголи е капитен на најдобрата селекција на Албанија за која има одиграно 70 натпревари.Датум: 21.05.2017, 14:19
Статијата е прочитана 5440 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense