| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2017

Ашковски заминува за Горник Лечна

Левиот бек денеска потпишува со полската екипа

Стефан Ашковски во текот на денешниот ден ќе се обврзе на соработка со полскиот тим Горник Лечна. Бекот до досега настапуваше за екипата на Ситард во холандската втора лига но во последните моменти од преодниот рок се одлучи да ги промени клубските бои.

Клубот во моментов е во незавидна позиција, последен е на табелата, и секако дека му е потребна секоја врста на помош како во дефанзива така и ово офанзива. Ашковски игра на бековската позиција, но додека беше дел од Нови Пазар беше уфрлен во нападот, и постигна неколку клучни голови за тимот.Датум: 26.02.2017, 10:56
Статијата е прочитана 1251 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense