| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.07.2017

Алиоски за прв пат играше пред домашна публика

Неговиот Лидс го победи Оксфорд со 2:0 во пријателски натпревар

Денеска Езџјан Алиоски за прв пат можеше да ги покаже своите квалитети пред домашна публика. Лидс на својот стадион го победи тимот на Оксфорд Јунајтед со 2:0 во пријателски меч.

Ова беше подготовка пред почетокот на сезоната во Чемпионшип, каде што Лидс цели на висок пласман и влез во Премиер-лигата, а Алиоски се очекува да биде еден од носителите на играта на овој тим во престојната сезона.

 Датум: 29.07.2017, 20:47
Статијата е прочитана 1447 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense