| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Стјепановиќ во Работнички најмалку до јуни

*„Договорено е со Остоја да остане кај нас и во следните шест месеци“ ни изјави Драган Поповски, претседателот на „романтичарите“

 

Oстоја Стјепановиќ, еден од најдобрите фудбалери на Работнички во есенскиот дел, и во наредните шест месеци ќе го носи дресот на „романтичарите“. Иако имаше најави дека тој ќе се оди, дека ќе се прекине соработката, сепак претседателот на Работнички Драган Поповски и официјално ни изјави дека искусниот играч за врска и натаму ќе биде дел од тимот.
„Остоја Стјепановиќ деновиве ќе почне со тренинзи, тоа значи дека тој и натаму ќе го носи дресот на Работнички. Разговарав со него и договорено е тој најмалку во следните шест месеци да биде наш фудбалер. Јас лично сум задоволен од тоа дека еден таков играч останува кај нас“ вели Поповски.

 


 Датум: 10.01.2018, 17:14
Статијата е прочитана 635 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense